Wszystko, co warto wiedzieć przed startem

Jak odebrać pakiet startowy?

Pakiet startowy na 5 MIL WARSZAWY będzie na Ciebie czekać w biurze zawodów w dniu biegu od godziny 9:00. Będzie ono zlokalizowane w gmachu Urzędu Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy na al. Krakowskiej 257, w okolicy startu biegu. Nie zapomnij wziąć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem, to na jego podstawie odbierzesz pakiet startowy. Nie ma możliwości odbioru pakietu startowego przez inną osobę. Osoby niepełnoletnie muszę przedstawić także zgodę od rodzica lub opiekuna prawnego. Wzór druku można pobrać TUTAJ.

Nie odkładaj odbioru pakietu startowego na ostatnią chwilę. Weryfikacji będzie można dokonać jedynie osobiście najpóźniej do godziny 10:30.

Zaplanuj sobie wcześniej dojazd na start biegu. Parking przed urzędem dzielnicy będzie niedostępny i zalecamy skorzystanie z komunikacji  miejskiej.

Koniecznie zabierz ze sobą maseczkę ochronną. Będą one wymagane w biurze zawodów oraz w strefie startu, gdzie niemożliwe jest zachowanie dystansu. Maseczki przed startem będzie można wyrzucić do oznaczonych koszy.

Czy będą dostępne przebieralnie i depozyty?

Tak, przebieralnie będą dostępne zarówno na starcie jak i za linią mety biegu. Depozyt będziesz mógł złożyć w mobilnym punkcie w godzinach 9:30-10:45, który następnie przejedzie w okolice mety, gdzie odbierzesz pozostawione rzeczy po ukończeniu biegu.

O której godzinie startuje bieg?

Start biegu 5 MIL WARSZAWY zaplanowany jest na godzinę 11:00 spod gmachu budynku Urzędu Dzielnicy Włochy w kierunku ul. Podborkiej. Biegacze będą mieli do pokonania dystans 5 mil, czyli 8,0467 km. Limit czasu wynosić będzie 70 minut.

Jaka jest trasa biegu?

Zawodnicy wystartują spod gmachu Urzędu Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy, zaś meta biegu 5 MIL WARSZAWY zlokalizowana będzie w Parku Koziorożca.  Dokładny jej przebieg znajdziesz na stronie z  MAPĄ TRASY.

Jak dojechać na start i zaplanować powrót?

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych w okolicy i niedostępność parkingu przed gmachem budynku urzędu, a także różne lokalizacje startu i mety, sugerujemy skorzystanie z komunikacji miejskiej. Dzięki niej dostaniesz się bez problemu na start jak i wyjedziesz po ukończeniu biegu.

Dojazd na start. Urząd Dzielnicy Włochy znajduje się ok. 250m od węzła komunikacyjnego Hynka. W najbliższej odległości znajduje się przystanek Włochy-Ratusz, na którym zatrzymują się tramwaje linii: 7, 9 i 15 oraz autobus 328. Można także skorzystać z Kolei Mazowieckich, 1 kilometr od startu znajduje się stacja Warszawa-Rakowiec.

Z mety biegu znajdującej się w Parku Koziorożca można skorzystać z węzła komunikacyjnego na ul. Globusowej (autobusy linii: 127, 189, 194, 716), bądź udać się na stację kolejową linii podmiejskich Warszawa-Włochy.

Aby powrócić z mety na start należy skorzystać z autobusu 189 jadącego z przystanku Globusowa i wysiąść na ul. Hynka i pokonać około 250 metrów.

W godzinach 10:30-12:30, ze względu na bieg linie autobusowe: 127, 129, 194, 228 i 716 będą miały zmienioną trasę kursowania.

Czy mogę jeszcze zapisać się na bieg?

Nadal trwają zapisy na bieg i będą prowadzone do końca dnia 27 listopada 2021 roku. Rejestracji można dokonać na STRONIE ZAPISÓW.